Očista deň tretí

Tretí deň očisty podľa čínskeho pentagramu patrí elementu Zem a orgánom slezina a žalúdok. Aké potraviny by sme mali v tento deň jesť? Ako posilniť svoju slezinu a žalúdok na duševnej úrovni? Toto a ešte oveľa viac sa dozviete v článku.

Tretí deň očisty patrí z pentagramu elementu Zem, t.j. orgánom slezina a žalúdok. Ani by ste neverili, koľko ľudí netuší, že má vôbec nejakú slezinu?! V čínskej medicíne je to jeden z najdôležitejších orgánov a z mojich skúseností ju má oslabenú tak 90% Slovákov. No zlá strava, čo vám budem hovorit... :) Tento deň sa nesie v zemitých farbách, t.j. oranžových a hnedých a teda aj v zemitých zeleninách a sladkých zrnách.

Čo môžete jesť?

Obilie: ovos, pšeno, slzovka a polenta

Zelenina: kapusta, tekvica, uhorka, cibuľa, mrkva, baklažán, karfiol, cuketa, čínska kapusta

Bylinky: kurkuma, škorica, klinček, badián, vanilka, šafrán

Dochucovadlá: fenikel, sedmokráska, sójová omáčka, kuzu

Forma úpravy: krátke varenie

Chuť: prirodzene sladká

Farba: oranžová, hnedá, žltá

Slezina nemá rada prílišné premýšlanie, tak si trošku zameditujte. Môžete na to použiť akúkoľvek metódu, dychové cvičenia, meditáciu v pohybe alebo vedenú meditáciu. Slezina má rada speeeev, tak spievajte čo vám hrdlo rááči. Žalúdka sa zase môžete opýtať, čo nevie stráviť? Vlastne sa to opýtajte svojej duši. Čo vám ležív v žalúdku? Alebo kto? A čo s tým môžete urobiť?

Čo si môžete teda napr. uvariť?

Polievka - povaríte mrkvu, cibuľu a karfiol, nakonci dochutíte kurkumou a sójovou omáčkou. Podávať môžete s uvareným pšenom.

Hlavný chod - uvarený ovos zmiešaný so slzovkou zmiešame s tekvicou hokaido, cuketou a baklažánom. Dochutíme sójovou omáčkou a kurkumou. Podávame so šalátom z kapusty a mrkvy, dochuteným škoricou.

Nápoj - čistá voda, feniklový čaj, čaj z klinčekov, škorice, badiánu a kurkumy

Na posilnenie môžete pridať do každého jedla koreň kuzu.

Recepty sú iba inšpiráciou, pokrmy si môžete pripraviť akékoľvek, no musia byť z vyššie uvedených potravín.

Očista - deň štvrtý

Na zdravie priatelia!

Ďalšie články v kategórii

Strava

Káva - piť či nepiť?

Káva je v dnešných dňoch používaná ako hlavný stimulačný prostriedok. Kedysi to tak ale vôbec nebolo. Pila sa ako delikatesa, ako niečo veľmi výnimočné. Ľudia si skôr užívali jej chuť a vôňu, než jej povzbudivý účinok. A keďže jej negatíva výrazne predchádzajú jej pozitíva, odporúčam sa k týmto starým zvykom rozhodne vrátiť.

Kategória
Strava
14.3.2023
Čítať ďalej→

Dá sa v lete chrániť pred spálením stravou?

Áno, dá. A veľmi dobre. Slnečné lúče v lete sú, samozrejme, pre nás veľmi prospešné, zohrievajú najmä naše obličky. No z pohľadu energetického, má slniečko extrémne ohnivú, jangovú energiu. Keď si zoberieme oheň ako ho všetci poznáme, pre neho je najväčším strašiakom voda, pretože prináša so sebou opačnú polaritu, teda chlad. A takisto to funguje aj v našom tele. Čím viac chladivých potravín budeme konzumovať, tým rýchlejšie sa spálime. Keď sa spätne pozriem do svojej minulosti, tak nechcenú červenú pokožku som mala hlavne v období, keď som bola vitariánka. A tu je presne pes zakopaný.

Kategória
Strava
1.7.2022
Čítať ďalej→

Učím sa od najlepších
odovzdávam to najlepšie

Akreditovaný terapeut metódy Cesta
Conscious company ltd., UK
Inštruktor jogy 1. kvalifikačného stupňa
Európska jogová akadémia, SR
Terapeut tradičnej čínskej medicíny
Akadémia tradičnej čínskej medicíny
Plant-based nutrition certificate program graduate
T. Colin Campbell Center for Nutrition Studies, eCornell, USA
Môj hlad po poznaní je neutíchajúci. Okrem vyššie uvedených certifikovaných programov som absolvovala stovky kurzov v oblasti seba rozvoja a zdravia. A stále absolvujem. V minulosti som tiež pracovala vo farmaceutickom priemysle, kde som mala možnosť vzdelávať sa u viacerých uznávaných lekárov v oblasti gynekológie, urológie, imunológie a dermatológie. Svoje poznatky som následne odovzdávala na mnohých konferenciach a prednáškach pre odbornú verejnosť.
Systemické konštelácie
Počatie a gravidita v čínskej medicíne
Nutričné poradenstvo a výživa
Tantra a zdravá sexualiita
Telové odzbrojovanie
Master lover online course
Self cervix, Being a lover
Kurzy Yoni masáž, Lingam masáž, Yoni vajíčko
Kurzy Ženská ejakulácia, Ženský orgazmus, Bondage, Vaginálne mapovanie a odzbrojovanie
Trauma release
Zdravé varenie - Makrobiotika, vegánska, vegetariánska a raw strava, strava podľa 5 elementov
Alternatívne smery - homeopatia, ajurvéda, meditácie, fytoterapia, naturopatia, očistné metódy, smiechoterapia, muzikoterapia
Masážne terapie - Reflexná terapia, su-jok terapia, shiatsu
Biológia ľudského tela a anatómia
Ženské semináre
Pobyt v tme
Mindfullness, Osho meditácie
Samovzdelávanie