Toto je môj príbeh. Toto som ja.

Jogínka Monika Hodásová v meditačnom zásede
Odborníčka na výživu Monika Hodásová kŕmi kozy
Monika Hodásová radostne užívajúca si zelenú lúku
Vysmiata terapeutka pri hre na mandolínu

Nie som osvietená,
som jedna z vás.

Moje civilné meno je Monika Hodásová, moje duchovné meno je Neytiri Moon, priatelia ma často volajú iba Mon. Pracujem ako holistická spievodkyňa. Som akreditovaná terapeutka metódy cesta, absolventka tantrického výcviku, pracujem s telovým odzbrojovaním, s liečením traumát a s vnútorným dieťaťom. Takisto sa venujem rôznym šamanským metódam, ceremóniam, holotropnému dýchaniu a obradom. Veľkú časť svojej práce venujem egu a jeho hrám. Pomáham ženám a mužom rozpoznávať tieto masky, odstraňovať ich kľúčové príčiny a oslobodzovať ich od nich a vraciať DOMOV k svojej esencii. Nie som osvietená, som jedná z vás. Som veľmi citlivá a vnímavá, so silným napojením na Matku Zem a na vyššie ja.

Môj zdravotný stav ma jedného dňa donútil zastaviť sa a povedať Dosť!

Život, ktorý som žila, som vlastne nežila, iba prežívala. Dnes hovorím nie „bohužiaľ“, ale „vďaka Bohu“, že som sa dostala vo svojom pomerne nízkom veku do štádia, kde kvalita môjho života bola vyjadrovaná počtom liekov, ktoré som konzumovala a počtom operačných zákrokov, ktoré som absolvovala. Dnes viem, prečo som si tým musela prejsť – aby som našla tú správnu cestu.

Monika Hodásová sediaca na zelenej lúke, prekypujúca radosťou a pokojom

detstvo som prežila s milujúcimi rodičmi, nevymykalo sa normálu.

No ako hovorí moja mama, vždy som bola „živé dieťa“ resp. „čert“. To mi ostalo dodnes. Rodičia ma viedli k športu od veľmi nízkeho veku, za čo som im veľmi vďačná. A práve aj vďaka pravidelnému pohybu bol môj metabolizmus veľmi zrýchlený. Nikdy som nemala problém s váhou, tak prečo sa obmedzovať v svojej strave. Bola som tzv. „všežravec“, návštevy fastfoodov som obľubovala. K nezdravému stravovaniu sa pridal zhýralý život z obdobia puberty - ponocovanie, alkohol, žúrky, adrenalín… Moje telo ma začalo upozorňovať, že niečo nie je v poriadku. Ja som však nepočúvala.

Monika Hodásová v červenej sukni pridržiavajúc si klobúk
Terapeutka Monika Hodásová uprostred lesa so šamanským bubnom v ruke

Až som sa prvýkrát v 16. rokoch ocitla na operačnom stole.

To mi nestačilo – týždeň po operácií som bola na festivale s pivom v ruke. Takto to pokračovalo ďalej, no prišla do toho ešte práca a neustály stres. To môjmu zdraviu nepomáhalo. Keď som sa o pár rokov ocitla na operačnom stole znova, začala som vážne rozmýšľať nad svojim životom. Kamaráti mi začali hovoriť ľubozvučnú vetu – „veď ty si stále chorá, nepamätáme si, kedy si bola zdravá“. A tak to bolo. Množstvo chronických ochorení sprevádzali rôzne akútne. Cítila som sa stále viac a viac unavená, podráždená a vôbec nie zdravá či nebodaj šťastná. Jedného dňa, keď som bola opätovne u svojho lekára, prišiel bod zlomu. Lekár mi povedal vetu, na ktorú nezabudnem: „Možno sa už nikdy neuzdravíte a do konca života budete užívať lieky.“

povedala som Dosť! Odišla som domov a začala Hľadať inú cestu.

O zdravej strave počujete na každom kroku. No dokým nemáte naozaj vážne zdravotné problémy, výživa vás väčšinou nezaujíma. Začala som veľmi zľahka meniť stravu a už po malých zmenách so videla obrovské výsledky. Rozhodla som sa vyhľadať odborníkov. Odborníkov v alternatívnej liečbe. Vyskúšala som množstvo terapií, prešla som si rôznymi stravovacími návykmi. Život sa mi výrazne menil. Moje ochorenia sa nevracali, telo sa liečilo, naberala som energiu, lekárov som už nenavštevovala. Natoľko ma to fascinovalo, že som začala študovať výživu a ľudské telo intenzívnejšie. Navštevovala som množstvo kurzov, do života mi prichádzali učitelia. Zrazu sa ma kamaráti začali pýtať na rady. Začala som písať. Písať o tom, čo pomohlo mne, ako sa mi zmenil život a o tom, čo ľudia nevidia alebo nechcú vidieť. A ľuďom sa to páčilo. Moje nadšenie a nadšenie ľudí okolo mňa ma doviedlo k tomu, že som sa začala venovať poradenstvu profesne.

Bolo úžasné sledovať ľudí okolo mňa, ako sa im menia životy.

Pripojila sa k tomu moja vášeň pre pohyb a do života mi prišla jóga. Netrvalo to dlho, urobila som si inštruktorský kurz a začala som viesť vlastné hodiny. A ľudia to znova milovali. Bolo to ako žiť svoj sen. Keď som si myslela, že môj život sa už tak dramaticky zmenil, že už to viac nejde, narazila som na terapiu Cesta. Bolo to v období, keď som vnímala, že napriek tomu, že sa moje fyzické telo vyliečilo, moje duševné ma stále zranenia. Žila som v mnohých nezdravých presvedčeniach, či o sebe, o živote, či o iných ľuďoch. Nemala som naplnené vzťahy. Ani partnerské, ani rodinné. Žila som v klamstvách o tom, kým som. Ikeď na povrchu to vyzeralo ináč. Terapie Cesty mi pomohli vidieť. Skutočne vidieť.

V tomto období si ma pritiahla aj tantra a dodnes ma fascinuje. Vďaka nej som sa zamilovala do svojho tela, prestala som ho posudzovať a hodnotiť. Takisto som začala spoznávať intimitu a sexualitu z nového uhľa pohľadu - z vedomého. Partnerská blízkosť a milovanie zrazu nadobudli úplne iný level. Vďaka tantre som zároveň pochopila, ako veľmi je dôležité pracovať nie len s našou mysľou, ale aj s našim telom. Začala som sa učiť rôznym telovým metódam a rôznym terapeutickým nástrojom. Fascinovalo ma, čo všetko sa dá vďaka nim preliečiť.

Dnes pracujem s ľudmi na rôznych úrovniach, chorými, zdravými, mladšími, staršími.

Pracujeme na fyzickom tele, duševnom a emočnom. Mojou najväčšou vášnou je však práca so ženami na seminároch. Liečenie zranených duší a tiel, zvedomovanie a osvetlovanie toho, čo bolo tienisté, prinášanie pravdy do ich života, to je moje poslanie. Vidieť, ako sa ženy zjemňujú, ako začínajú plynúť životom s dôverou, ako sa liečia nevyliečiteľné ochorenia, ako sa dostávajú do svojej sily a opúšťajú role obete, to sú pre mňa najkrajšie dary mojej práce.

Moje telo a hlavne duša priahlo po vedomom živote. Ikeď cesta bola častokrát bolestivá, uplakaná, tá sloboda, ktorá prichádzala za tým, mi za to rozhodne stála. Všetko dávalo zrazu zmysel a svoje poznanie a vedomie som začala odovzdávať ďalej.

Svoj životný príbeh, moju prácu a praktické rady do denného života som zhmotnila do knihy s holistickým prístupom – Vedomá cesta za zdravím. Viac o tom aká som a ako pracujem vám prezradia referencie.

Učím sa od najlepších
odovzdávam to najlepšie

Akreditovaný terapeut metódy Cesta
Conscious company ltd., UK
Inštruktor jogy 1. kvalifikačného stupňa
Európska jogová akadémia, SR
Terapeut tradičnej čínskej medicíny
Akadémia tradičnej čínskej medicíny
Plant-based nutrition certificate program graduate
T. Colin Campbell Center for Nutrition Studies, eCornell, USA
Môj hlad po poznaní je neutíchajúci. Okrem vyššie uvedených certifikovaných programov som absolvovala stovky kurzov v oblasti seba rozvoja a zdravia. A stále absolvujem. V minulosti som tiež pracovala vo farmaceutickom priemysle, kde som mala možnosť vzdelávať sa u viacerých uznávaných lekárov v oblasti gynekológie, urológie, imunológie a dermatológie. Svoje poznatky som následne odovzdávala na mnohých konferenciach a prednáškach pre odbornú verejnosť.
Systemické konštelácie
Počatie a gravidita v čínskej medicíne
Nutričné poradenstvo a výživa
Tantra a zdravá sexualiita
Telové odzbrojovanie
Master lover online course
Self cervix, Being a lover
Kurzy Yoni masáž, Lingam masáž, Yoni vajíčko
Kurzy Ženská ejakulácia, Ženský orgazmus, Bondage, Vaginálne mapovanie a odzbrojovanie
Trauma release
Zdravé varenie - Makrobiotika, vegánska, vegetariánska a raw strava, strava podľa 5 elementov
Alternatívne smery - homeopatia, ajurvéda, meditácie, fytoterapia, naturopatia, očistné metódy, smiechoterapia, muzikoterapia
Masážne terapie - Reflexná terapia, su-jok terapia, shiatsu
Biológia ľudského tela a anatómia
Ženské semináre
Pobyt v tme
Mindfullness, Osho meditácie
Samovzdelávanie

Referencie

Monika, patrí ti obrovské ĎAKUJEM, pomohla si mi zbaviť sa tak 3 obrovských kufrov bolesti a veru ani som si nemyslela, že jej mám až toľko v sebe.. Monika, Ty si ma naozaj týmto víkendom zachránila. Zistila som, že mi chýbala Láska, hlavne tá moja. Dosť som sa vďaka semináru odosobnila od problémov druhých, vypočujem si, poradím, ale to bremeno už neberiem na seba a predtým som všetko prežívala, akoby som to bola ja v ich koži...Moje telo zostalo po seminári také uvoľnené, hlavne krčná chrbtica, ja ju tak vystriem ako nikdy. Priateľ mi povedal, že keď som odchádzala, vnímal ma že som v jednom obrovskom kŕči a teraz že som dosť uvoľnená a aj sa tak naozaj cítim :) Cítim obrovský pokrok, mám aj viac energie.. odhodila som obrovský balvan, dokonca sa mi zdá, že sa dokážem aj lepšie nadýchnuť :) Naozaj Ďakujem, za seba, za všetky tie ženy a aj za tie budúce, ktorým pomôžeš :)‍

Marianka M.

Nikdy som nesnívala o Srí Lanke a predsa sa stala snom. Moje obavy, že neviem vôbec po anglicky pominuli veľmi rýchlo, nakoľko Monika bola v tomto smere obrovskou oporou. Pobyt som si užívala od prvého momentu. Nádherné prostredie, veľmi milí ľudia. Úžasné masáže, joga, strava na mieru - to je očista tela. Ale mne dala Srí Lanka viac než to. Dala mi sebalásku, duchovnú očistu a priateľov - a to je najviac. Stale z pobytu čerpám a verím, že ešte dlho budem.

Maťka

Po knižke som už chvíľu poškulovala, lebo Moniku poznám hlavne z časopisu Vitalita, ktorý milujem. Nakoniec som neodolala, knihu si kúpila a zhltla na jedno posedenie. Autorke skladám poklonu, že bola ochotná sa takto otvoriť, aby nám ostatným ukázala, že sa to da. Páčilo sa mi, koľko z knihy sálalo lásky a pochopenia. Knižku mám po ruke v kuchyni a po troškách si varím zatiaľ aspoň jednoduché, ale zdravé a výžiivné raňajky.

Martina V.

Prešla som si s Monikou už kus cesty a vždy mi bola v rôznych smerom veľmi nápomocná. Som jej neskutočne vďačná, že mi vyvrátila mýty nielen o živote, ale aj o strave. Preto, keď som si prečítala jej ebook o strave, tak opäť som si povedala, kde tá baba bola doteraz . Prečo to nevie moja mama, kamarátky, susedia a pod??? A konečne vyšiel tento perfektne zhrnutý ebook, ktorý už môžu čítať všetci. Všetci tí, ktorí chcú zmeniť svoj život , svoje zdravie. Je to super nástroj buď ako začať, alebo ako sa posunúť vo svojich stravovacích návykoch. Monika ako vždy, píše aj vážne veci s humorom, tak sa máte načo tešiť. Ďakujem, že nám pomáhaš tým, že nám odovzdávaš tieto cenné rady, že Ti záleží na našom zdraví.

Maťka J.

Monika týmto e-bookom poodhaľuje svet zdravého stravovania. Informácie sú veľmi prínosné, zaujímavo podané a častokrát búrajú zažité mýty v stravovaní Slovákov. Kniha bola pre mňa určite prínosom. Monikine rady som už aj aplikovala do života, vďaka čomu sa mi podarilo schudnúť, prinieslo mi to viac energie, spoznala som nové chute, potraviny, dochucovadlá a rozhodne som si spestrila jedálny lístok. Odporúčam všetkým desiatimi! Hor sa do čítania, budete rozhodne prekvapení!

Zuzka C.

Dada

Touto knihou odporúčam začať :-) Tak túto knihu som zhltla na dve posedenia :-) Veľmi príjemné, pútavé, pravdivé a autentické čítanie. Páči sa mi, že zahŕňa celostný pohľad na "vedomejšiu cestu" života - od vlastných skúseností autorky, jej vnemov, pohľadov a rád, zdravej stravy, pohybu/cvičenia až po emočné zdravie, na ktoré častokrát pri riešení našich problémov (nie len zdravotných) zabúdame. Počas čítania som sa takmer na každej jednej stránke našla aj ja sama. Kniha je pre mňa krásnym a ľahkým návodom (úvodom), ako môžem prirodzene niektoré zaužívané stereotypy vo svojom živote zmeniť a pomocť tak, nie len svojmu telu, ale aj sebe samej. Určite stojí za prečítanie, ak máte chuť na zmenu. Alebo máte záujem tú chuť na zmenu nájsť ;-)

Danka

Ako prvé musím podotknúť, že autorka nám skrz knihu nenúti svoje presvedčenie, vnemy, poznatky a skúsenosti. Dáva nám na známosť veci o ktorých sme možno ani netušili, že na naše zdravie silne pôsobia. Veľmi sa mi páčilo, ako sa nám čitateľom dokázala otvoriť a ukázala nám nie len tú svoju už zmenenú stránku, ale aj to, čo tomu predchádzalo a ako sa k svojmu novému ja dostala. Na začiatku sa pozrieme do jej života, kde nám priblíži svoje starosti a problémy. V ďalšej časti nám rozpovie čo bolo spúšťačom toho, že sa rozhodla svoj život zmeniť. Taktiež popisuje svoju vlastnú cestu premeny. Pekne v knihe popisuje jednotlivé orgány či telo človeka a poukazuje na to, ako je všetko prepojené a navzájom sa ovplyvňuje. Ako sama v knihe uviedla, veľkým krokom bola práve zmena stravy a tej tiež venuje podstatnú časť knihy. Dozvieme sa o potravinách, ktoré sú nášmu telu prospešné. Dokonca sa môžeme inšpirovať aj receptami, ktoré nám v knihe zanechala. Ale nevenuje sa len téme stravy, ale aj emočnému zdraviu, ktoré k človeku taktiež patrí a popisuje sa aj na našom zdraví a niekedy na neho úplne zabúdame. Nájdeme tu aj pár stránok, ktoré sa venujú jóge a cvičeniu. Ak niekto túži po zmene, alebo aspoň po inšpirácií ako si aspoň trocha zmeniť život a zlepšiť si zdravie, vrelo odporúčam túto knihu.

Mária M.

Vďačná Za túto knihu vďačím dcérke, ktorá mi už dlhšie rozprávala o autorke Monike. Moja dcéra sa mi vďaka nej -menila pred očami. Zlepšil sa nám vzťah, je otvorenejšia, vrúcnejšia. Síce mám už viac ako 60 rokov , kniha ma veľmi zaujala. Niektoré časti som musela čítať opakovane, lebo som nechcela veriť, čo tam je písané :) hlavne o stravovaní .Toľko rokov som žila v omyle a teraz sa čudujem prečo mám toľko zdravotných problémov. Určite si aspoň v niečom jedalníček upravím ,podľa odporúčaní Moniky. Tak s ľahkosťou je písaná ta kniha , do ničoho nenútiaca. Receptíky som už aj vyskúšala, skvelé. Ďalšie témy v knihe pohladili moju ubolenú dušu. Aj som si poplakala, toľko som si pri čítaní uvedomila. Je obdivuhodné, že autorka je mladá a pritom má v sebe také múdrosti..

Vincencia