Moje knihy

Keď som bola dieťa, v škole ma presviedčali, že slohové práce nie sú mojou silnou stránkou. Našťastie som si toto nezdravé presvedčenie v dospelosti preliečila, pretože práve vďaka mojim článkom sa už zmenili životy mnohých ľudí. Dnes viem, že mám dar slova (okrem iných) a chcem ho naďalej využívať pre vás všetkých. Moje vedomosti už boli publikované v mnohých časopisoch, či odborných alebo laických. No vždy som túžila po niečom vlastnom. A tak som sa po niekoľkých rokoch neustáleho nátlaku od mojich fanúšikov dokopala k napísaniu krásnej knihy o celostnom prístupe – Vedomá cesta za zdravím – ktorú si všetci okamžite zamilovali. Je to jedno z mojich „detí“, splodené a porodené a robí mi nesmiernu radosť. Ďakujem všetkým, ktorí sa ma neustále pýtali: „Kedy už napíšeš knihu?“.

Druhé knižné dieťa sa narodilo v podobe krásneho ebooku – Poradňa zdravého stravovania. Bolo vytvorené v spolupráci s časopisom Vitalita a nájdete v ňom odpovede na najčastejšie otázky ohľadom vášho jedálnička.

Nech sa vám knižky dobre čítajú a prinesú vám presne to, čo v živote potrebujete.


Roky skúseností v jedinej knihe. Vaša obľúbená

Vedomá cesta za zdravím

Konečne ste sa dočkali – na svete je kniha s celostným prístupom k zdraviu! Nájdete v nej inšpiratívny príbeh vyliečenia sa, samodiagnostiku, množstvo praktických rád ohľadne zdravého stravovania, cviky na každý deň, no takisto časť o emočnom a duševnom zdraví. Je písaná s ľahkosťou a jasne, vďaka čom ju zhltnete za jeden deň! Jednoduché a zároveň veľmi účinné tipy, ktorými je kniha preplnená, budú pre vás skvelým štartom na vaše vedomej ceste za zdravím. Ako hovoria jej nadšení čitatelia, je to klenot, ktorý skrátka musíte mať doma!

Obálka knihy Vedomá cesta za zdravím
Všetko podstatné o jedle na 82 stranách. Nový ebook

Poradňa zdravého stravovania

Celá moja vedomá cesta začala práve zmenou stravovania. Stále ma ľudia vyhľadávajú kvôli poradenstvu s ich jedálničkom, no ja mám na to stále menej času. Preto som roky štúdia a práce ako výživovej poradkyni pre vás zhrnula do tohto ebooku. Nájdete v ňom odpovede na najčastejšie otázky ohľadom stravy, s ktorými som sa počas celého obdobia stretla.

Grafika a obálka e-knihy Poradňa zdravého stravovania Moniky Hodásovej

Čo hovoria čitatelia

Po knižke som už chvíľu poškulovala, lebo Moniku poznám hlavne z časopisu Vitalita, ktorý milujem. Nakoniec som neodolala, knihu si kúpila a zhltla na jedno posedenie. Autorke skladám poklonu, že bola ochotná sa takto otvoriť, aby nám ostatným ukázala, že sa to da. Páčilo sa mi, koľko z knihy sálalo lásky a pochopenia. Knižku mám po ruke v kuchyni a po troškách si varím zatiaľ aspoň jednoduché, ale zdravé a výžiivné raňajky.

Martina V.

Touto knihou odporúčam začať :-) Tak túto knihu som zhltla na dve posedenia :-) Veľmi príjemné, pútavé, pravdivé a autentické čítanie. Páči sa mi, že zahŕňa celostný pohľad na "vedomejšiu cestu" života - od vlastných skúseností autorky, jej vnemov, pohľadov a rád, zdravej stravy, pohybu/cvičenia až po emočné zdravie, na ktoré častokrát pri riešení našich problémov (nie len zdravotných) zabúdame. Počas čítania som sa takmer na každej jednej stránke našla aj ja sama. Kniha je pre mňa krásnym a ľahkým návodom (úvodom), ako môžem prirodzene niektoré zaužívané stereotypy vo svojom živote zmeniť a pomocť tak, nie len svojmu telu, ale aj sebe samej. Určite stojí za prečítanie, ak máte chuť na zmenu. Alebo máte záujem tú chuť na zmenu nájsť ;-)

Danka

Ako prvé musím podotknúť, že autorka nám skrz knihu nenúti svoje presvedčenie, vnemy, poznatky a skúsenosti. Dáva nám na známosť veci o ktorých sme možno ani netušili, že na naše zdravie silne pôsobia. Veľmi sa mi páčilo, ako sa nám čitateľom dokázala otvoriť a ukázala nám nie len tú svoju už zmenenú stránku, ale aj to, čo tomu predchádzalo a ako sa k svojmu novému ja dostala. Na začiatku sa pozrieme do jej života, kde nám priblíži svoje starosti a problémy. V ďalšej časti nám rozpovie čo bolo spúšťačom toho, že sa rozhodla svoj život zmeniť. Taktiež popisuje svoju vlastnú cestu premeny. Pekne v knihe popisuje jednotlivé orgány či telo človeka a poukazuje na to, ako je všetko prepojené a navzájom sa ovplyvňuje. Ako sama v knihe uviedla, veľkým krokom bola práve zmena stravy a tej tiež venuje podstatnú časť knihy. Dozvieme sa o potravinách, ktoré sú nášmu telu prospešné. Dokonca sa môžeme inšpirovať aj receptami, ktoré nám v knihe zanechala. Ale nevenuje sa len téme stravy, ale aj emočnému zdraviu, ktoré k človeku taktiež patrí a popisuje sa aj na našom zdraví a niekedy na neho úplne zabúdame. Nájdeme tu aj pár stránok, ktoré sa venujú jóge a cvičeniu. Ak niekto túži po zmene, alebo aspoň po inšpirácií ako si aspoň trocha zmeniť život a zlepšiť si zdravie, vrelo odporúčam túto knihu.

Mária M.

Vďačná Za túto knihu vďačím dcérke, ktorá mi už dlhšie rozprávala o autorke Monike. Moja dcéra sa mi vďaka nej -menila pred očami. Zlepšil sa nám vzťah, je otvorenejšia, vrúcnejšia. Síce mám už viac ako 60 rokov , kniha ma veľmi zaujala. Niektoré časti som musela čítať opakovane, lebo som nechcela veriť, čo tam je písané :) hlavne o stravovaní .Toľko rokov som žila v omyle a teraz sa čudujem prečo mám toľko zdravotných problémov. Určite si aspoň v niečom jedalníček upravím ,podľa odporúčaní Moniky. Tak s ľahkosťou je písaná ta kniha , do ničoho nenútiaca. Receptíky som už aj vyskúšala, skvelé. Ďalšie témy v knihe pohladili moju ubolenú dušu. Aj som si poplakala, toľko som si pri čítaní uvedomila. Je obdivuhodné, že autorka je mladá a pritom má v sebe také múdrosti..

Vincencia

Obdivujem autorku za úprimnosť a odvahu s akou ide s "kožou na trh" , aby mohla svojou osobnou skúsenosťou pomôcť, inšpirovať a liečiť . Kniha je veľmi pekná úpravou a užitočná obsahom . Po jej prečítaní ju môžem s čistým svedomím každému odporučiť. Je vidno, že autorka má všetko poctivo naštudované, prežité a za touto knihou je veľa hodín štúdia a praxe. Veľkým prínosom knihy je jej celistvý pohľad na všetky aspekty cesty za zdravím a som rada, že ju mám vo svojej knižnici a budem sa ňou môcť kedykoľvek inšpirovať.

Marta B.

Knihu som zhltla za pár večerov, číta sa veľmi ľahko, skôr som mala problém odtrhnúť sa od nej :) Monika má dar vysvetliť dôležité veci s ľahkosťou, humorom jej vlastným, tak, aby tomu rozumel naozaj každý. Jej príbeh je veľmi inšpiratívny, a okrem toho kniha obsahuje praktické rady týkajúce sa stravovania, jednoduchých cvikov, duševného a emočného zdravia. Knihu som neodložila do knižnice, ale mám ju po ruke a využívam ju ako inšpiráciu v kuchyni, alebo pri rannom rozhýbaní... Táto kniha je jednoducho must-have kúsok pre každého :)

Veronika

Kliknutím na “Beriem na vedomie” súhlasíte s ukladaním cookies vo vašom zariadení za účelom skvalitňovania tejto stránky a zážitku počas jej používania.