Prečo používať ume ocot

Umeocot je vyrobený zo slaných kvasených sliviek umeboshi. Má svetlo fialovú farbu a slano-kyslú chuť. Málo ľudí o ňom vie, no možno keď spoznáte jeho silu, pribudne do špajze aj vám. S octom nemá nič spoločné a jeho liečivý efekt dokáže nahradiť množstvo chemických liečiv. Zistite prečo.

Umeocot je vyrobený zo slaných kvasených sliviek umeboshi (špeciálne slivky pochádzajúce z Ázie s vysoko liečivým účinkom). Má svetlo fialovú farbu a slano-kyslú chuť. Dostať ho môžete v BIO obchode v rôznych veľkostiach. Málo ľudí o ňom vie, no možno keď spoznáte jeho silu, pribudne do špajze aj vám.

Prečo si zadovážiť Ume ocot?

  1. Je vysoko zásaditý - Na rozdiel od klasického octu, ktorého pH sa pohybuje pod 3 (výrazne prekysľujúce), Umeocot má hodnoty pH zásadité. Vďaka tomu dokáže pravidelnou konzumáciou tlmiť negatívne následky kyslotvorných potravín, čím predchádza rôznym menej či viac závažným ochoreniam. Z tohto dôvodu ho odporúčam najmä ľuďom konzumujúcim veľa živočíšnych potravín.
  2. Prináša do tela teplo - Ľudia si navykli piť ráno vodu s citrónom. Takto pripravený nápoj je však vhodný iba pre ľudí, ktorým býva veľmi teplo, prípadne v letných mesiacoch. Citrón má totižto ochladzujúcu energiu a jeho častým používaním prinášame do tela chlad. Ak chcete dosiahnuť rovnaký efekt, aký robí citrón, avšak nechcete svoje telo ochladzovať, vymeňte žlté ovocie za umeocot. Umeocot má vďaka svojmu spôsobu spracovania energiu ohrievajúcu. Takúto zámenu by mali urobiť predovšetkým ľudia, ktorí mávajú studené ruky a nohy.
  3. Vyživuje obličky - Ako bolo už vyššie spomenuté, umeocot naše telo energeticky zohrieva. Nakoľko obličky neznesú chlad a zároveň potrebujú na výživu prirodzene slanú chuť, umeocot je pre nich liečivom. Ak máte slabšie obličky, prípadne močový mechúr, zaveďte si do života tento zázrak.
  4. Posilňuje trávenie - Najväčším prínosom umeoctu je jeho vplyv na trávenie. Či pociťujete v žalúdku kyselinu, či mávate reflux, či ste sa prejedli alebo ste sa dostali až do štádia zvracania, pripravte si nápoj z umeoctu. Efekt pocítite veľmi rýchlo, do 20 min sa stav výrazne zlepší.
  5. Nahrádza anorganické minerály - Najčastejšie použitie umeoctu v kuchyni je pri príprave zeleniny, hlavne pickles (kvasenej zeleniny). Ak papáte radi surovú zeleninu a na dochucovanie používate soľ, zmeňte ju za umeocot. Tepelne neupravená soľ je anorganickým minerálom, ktorý naše telo nedokáže spracovať. Pri častej konzumácií surovej soli môže dochádzať k opuchom nôh, prípadne k rôznym ochoreniam spojených so slabosťou obličiek. Okrem toho, takto pripravená zelenina má takisto ako voda s citrónom silne ochladzujúcu energiu. Pre tých zimomravých, no nie len pre nich, rozhodne odporúčam zeleninu dochucovať umeocotom.Prečítajte si tiež Ako správne používať umeocot.

Rada na záver

Ume ocot by mal byť súčasťou každej domácej lekárne, hlavne keď sa rozhodnete cestovať.

Ďalšie články v kategórii

Strava

Dá sa v lete chrániť pred spálením stravou?

Áno, dá. A veľmi dobre. Slnečné lúče v lete sú, samozrejme, pre nás veľmi prospešné, zohrievajú najmä naše obličky. No z pohľadu energetického, má slniečko extrémne ohnivú, jangovú energiu. Keď si zoberieme oheň ako ho všetci poznáme, pre neho je najväčším strašiakom voda, pretože prináša so sebou opačnú polaritu, teda chlad. A takisto to funguje aj v našom tele. Čím viac chladivých potravín budeme konzumovať, tým rýchlejšie sa spálime. Keď sa spätne pozriem do svojej minulosti, tak nechcenú červenú pokožku som mala hlavne v období, keď som bola vitariánka. A tu je presne pes zakopaný.

Kategória
Strava
1.7.2022
Čítať ďalej→

Pečeň

Na Slovensko máme aktuálne jar a my by sme tomu mali prispôsobiť aj naše stravovanie. Na jar všetko ožíva, prebúdza sa. Prichádza nová energia. Aj keď to teraz vyzerá vo svete presne naopak, verím, že príde veľké prebudenie. Obdobie jari patrí z pohľadu čínskej medicíny pečeni. Čo to znamená pre nás, že je k jari priradený orgán pečene? Prečítajte si v článku.

Kategória
Strava
11.5.2020
Čítať ďalej→

Učím sa od najlepších
odovzdávam to najlepšie

Akreditovaný terapeut metódy Cesta
Conscious company ltd., UK
Inštruktor jogy 1. kvalifikačného stupňa
Európska jogová akadémia, SR
Terapeut tradičnej čínskej medicíny
Akadémia tradičnej čínskej medicíny
Plant-based nutrition certificate program graduate
T. Colin Campbell Center for Nutrition Studies, eCornell, USA
Môj hlad po poznaní je neutíchajúci. Okrem vyššie uvedených certifikovaných programov som absolvovala stovky kurzov v oblasti seba rozvoja a zdravia. A stále absolvujem. V minulosti som tiež pracovala vo farmaceutickom priemysle, kde som mala možnosť vzdelávať sa u viacerých uznávaných lekárov v oblasti gynekológie, urológie, imunológie a dermatológie. Svoje poznatky som následne odovzdávala na mnohých konferenciach a prednáškach pre odbornú verejnosť.
Systemické konštelácie
Počatie a gravidita v čínskej medicíne
Nutričné poradenstvo a výživa
Tantra a zdravá sexualiita
Telové odzbrojovanie
Master lover online course
Self cervix, Being a lover
Kurzy Yoni masáž, Lingam masáž, Yoni vajíčko
Kurzy Ženská ejakulácia, Ženský orgazmus, Bondage, Vaginálne mapovanie a odzbrojovanie
Trauma release
Zdravé varenie - Makrobiotika, vegánska, vegetariánska a raw strava, strava podľa 5 elementov
Alternatívne smery - homeopatia, ajurvéda, meditácie, fytoterapia, naturopatia, očistné metódy, smiechoterapia, muzikoterapia
Masážne terapie - Reflexná terapia, su-jok terapia, shiatsu
Biológia ľudského tela a anatómia
Ženské semináre
Pobyt v tme
Mindfullness, Osho meditácie
Samovzdelávanie