Ako uvariť džem bez cukru

Častokrát sa ma pýtate či sa dá uvariť džem bez cukru a ak áno, tak ako? Áno, dá sa to. A dokonca vám prinášam na výber až z dvoch možností. A prečo by ste si vlastne mali variť džem bez cukru? No to je veľmi jednoduché! 🙂 Cukor predsa nie je zdravý.

Častokrát sa ma pýtate či sa dá uvariť džem bez cukru a ak áno, tak ako? Preto som sa rozhodla napísať vám to priamo sem :)

Prečo by som si vlastne mala variť džem bez cukru? No to je veľmi jednoduché! :) Cukor predsa nie je zdravý. O tom ako vplýva cukor na naše telo, si prečítajte v článku Cukor - biely jed.

Takže, ÁNO, dá sa navariť džem bez cukru a je vynikajúci!!!! :) No a ako na to? Varianty máme dve:

1. Arrowroot prášok

Arrowroot sa získava z rastliny Maranta trsťovitá a tento prášok sa bežne používa na zdravé, prírodné želírovanie či zahusťovanie. Je úplne bez chuti a môžete ho použite prakticky kdekoľvek. No a ako s nim pracovať?

Na tri šálky ovocia a 1 šálky vody idú 2 ČL arrowroot. Prášok arrowroot sa pridáva do varenia hneď od začiatku.

2. Riasa agar-agar

Prášok agar pochádza z červených morských rias a je veľmi bohatý na minerálne látky a kyselinu listovú. Bez problémov nahradí živočíšnu želatinu a veľmi dobre sa s ním aj pracuje. Správa sa ako rozpustná vláknina, čiže je veľmi prospešná pre náš črevný trakt. No a ako s nim urobiť džem?

Na 1kg ovocia potrebujete 6g agar-agar. Na rozdiel od arrowroot sa pridáva do varenia až úplne na konci. Vďaka tomu vám na konci krásne zhustne a bude mať vytúženú želatínovú konzistenciu. Ja osobne preferujem túto druhú variantu.

Ak by vám nestačila sladkosť ovocia, ako náhradu cukru môžete použiť stéviu, prípadne brezový cukor. Odporúčam však robiť úplne bez nich.

Ďalšie články v kategórii

Recepty

Červená šošovica s pečenou zeleninou

Nemáte navarenú strukovinu? Nevadí, červená šošovica vás vždy zachráni. Jej príprava je veľmi rýchla a ako jediná nepotrebuje namáčanie. Uistite sa preto, že ju vždy budete mať po ruke. K tomu jednoduchá zeleninka, zrno a výživný recept je na svete.

Kategória
Recepty
11.5.2020
Čítať ďalej→

Šošovicová polievka

Kto by nemal rád šošovicovú!? Táto je veľmi jednoduchá a väčšinu surovín máme stále doma. Polievočka je výborná na večeru, na zahustenie si môžete do nej pridať zrno. Vyživí najmä našu slezinu a celé trávenie, no takisto posilní obličky.

Kategória
Recepty
10.5.2020
Čítať ďalej→

Učím sa od najlepších
odovzdávam to najlepšie

Akreditovaný terapeut metódy Cesta
Conscious company ltd., UK
Inštruktor jogy 1. kvalifikačného stupňa
Európska jogová akadémia, SR
Terapeut tradičnej čínskej medicíny
Akadémia tradičnej čínskej medicíny
Plant-based nutrition certificate program graduate
T. Colin Campbell Center for Nutrition Studies, eCornell, USA
Môj hlad po poznaní je neutíchajúci. Okrem vyššie uvedených certifikovaných programov som absolvovala stovky kurzov v oblasti seba rozvoja a zdravia. A stále absolvujem. V minulosti som tiež pracovala vo farmaceutickom priemysle, kde som mala možnosť vzdelávať sa u viacerých uznávaných lekárov v oblasti gynekológie, urológie, imunológie a dermatológie. Svoje poznatky som následne odovzdávala na mnohých konferenciach a prednáškach pre odbornú verejnosť.
Systemické konštelácie
Počatie a gravidita v čínskej medicíne
Nutričné poradenstvo a výživa
Tantra a zdravá sexualiita
Telové odzbrojovanie
Master lover online course
Self cervix, Being a lover
Kurzy Yoni masáž, Lingam masáž, Yoni vajíčko
Kurzy Ženská ejakulácia, Ženský orgazmus, Bondage, Vaginálne mapovanie a odzbrojovanie
Trauma release
Zdravé varenie - Makrobiotika, vegánska, vegetariánska a raw strava, strava podľa 5 elementov
Alternatívne smery - homeopatia, ajurvéda, meditácie, fytoterapia, naturopatia, očistné metódy, smiechoterapia, muzikoterapia
Masážne terapie - Reflexná terapia, su-jok terapia, shiatsu
Biológia ľudského tela a anatómia
Ženské semináre
Pobyt v tme
Mindfullness, Osho meditácie
Samovzdelávanie