Vynášame súdy a ešte k tomu založené na minulosti

Súdime a sme súdení. V oboch prípadoch sme uviaznutí v minulosti, na základe ktorej posudzujeme prítomnosť. V krátkom príbehu vám vysvetlím, ako je dôležité tieto závery robiť a hodnotiť ľudí podľa ich minulosti.

Stala sa mi veľmi zaujímavá vec a myslím, že môže byť pre mnohých poučná, tak ju s vami pozdielam.

Ráno som sa zobudila a mala som v telefóne správu od kamarátky (zároveň aj klientky), že si robí pre seba takú rekapituláciu roka a ľudí, za ktorých je vďačná. A že som jej prišla ako prvá na um. Nasledovalo k tomu krásne vyznanie vďačnosti od nej, z čoho som bola veľmi dojatá.

Za necelé dve hodiny však došla ku mne druhá správa. Iná žienka, ktorá tiež ku mne chodí ako klientka, sa nemôže tým v svojom okolí "pochváliť", lebo naši spoloční známi z minulosti majú na mňa úplne opačný názor než ona. Ľudia, ktorí ma "poznali" pred cca 13-15 rokmi, v čase keď som pracovala v obrovskom farmaceutickom korporáte, v tvrdom biznise, cca 12 hodín denne, šikanovaná permanentne práve aj týmito ľuďmi, za to, že som bola šikovná a úspešná.

Nedávno som bola na krásnom festivale, kde v rámci prezentujúcich boli dve osoby, s ktorými som pred niekoľkými rokmi nemala príjemne skúsenosti, pravé naopak. Obidve som si však vypočula a hádajte čo? Môj názor sa zmenil. Oni sa zmenili. Ich prednášky/meditácie boli krásne a veľmi som si ich užila. Po festivale som toto svoje nadšenie zdieľala s priateľkami. Mohla som mávnuť rukou nad nimi, ohovoriť ich, "odpísať" ich, veď oni sú také a onaké, veď ja som si zažila s nimi toto a tamto... no neurobila som to. Dalo mi to krásnu sebareflexiu, jednak vo vďačnosti k sebe samej, že som natoľko zrelá a vedomá, že sa nepotrebujem držať týchto súdov, no zároveň aj zamyslenie nad tým, kde všade a u koho to robím?! A veru som našla zopár takých ľudí aj ja, ktorých mám zaškatuľkovaných a "odpísaných", lebo boli v minulosti nejakí.

Každí z nás ma svoju minulosť. Každí z nás má svoje tiene. Každí z nás však jedná v tej danej situácii najlepšie ako vie, pri svojom aktuálnom stave vedomia. Moja tvrdosť bola pre mňa v tom čase obranným mechanizmom prežitia a nehanbím sa za ňu. Nehanbím sa za svoju minulosť, za to kým som "bola". Práve vďaka svojej minulosti môžem vidieť, aký obrovský kus cesty a transformácie som prešla. Odhliadnúc od toho, že to bola samozrejme ich projekcia, ich zrkadlo, ich ego a bla bla bla, iné ezo reči, ktoré by som tu mohla rozpisovať, skúsme byť k sebe menej súdiví. A dávajme si druhé šance. Či to nazvete ezo kecami alebo nie, ja viem že som prešla obrovskou zmenou za tých 15 rokov a že tá osoba z farma firmy, je naozaj niekde v minulosti. Pretože to bola iba nejaká maska, pretvárka, hra, rola.. niečo, kým pravé naopak nie som. Dnes to viem a som za túto svoju cestu veľmi vďačná.  Aj vďaka nej môžem teraz pomáhať iným ľuďom na ich ceste k vedomiu.

Pre mňa je to po týchto dvoch úplne rozličných správach za deň krásne potvrdenie toho, čo som citila po festivale. Súdime a sme súdení. V oboch prípadoch sme uviaznutí v minulosti, na základe ktorej posudzujeme prítomnosť. Ďakujem za toto prezretie v posledné mesiace, kde som si to nie len mohla uvedomiť, ale aj zažiť na vlastnej koži a následne zmeniť.Určite sú aj vo vašich životoch takýto ľudia. Neznamená to, že musíme byť so všetkými priatelia, že sa musíme so všetkými stretávať. No skúšajme ich prijímať aj s ich tienistými stránkami, s ich minulosťou, bez potreby súdenia a odsúdenia. Veď v svojej podstate sme všetci JEDNO. Takže ak odsúdiš mňa, odsúdiš vlastne SEBA!

PS:

Ďakujem všetkým, ktorí ma prijali celistvú, takú aká som

PS2:

Ospravedlňujem sa všetkým tým, ktorých som ja tak v minulosti neprijala.

Ďalšie články v kategórii

Psyché

(Ne)Tvárme sa tak kyslo

Určite ste sa už stretli s tým, že sa na vás ľudia vrhali s otázkami: „Čo ti je? Prečo sa tak tváriš? Stalo sa ti niečo?“ A väčšinou k tomu stačí úplne máličko, len sa neusmiať. Na záujme o ľudí, na ktorých nám záleží, nie je samozrejme nič zlé. Ak sa však z toho stáva hodnotenie, nie je to už o láske, no o tom, ako (ne)komfortne nám samým v tom je. U nás doma bol takýto človek označovaný ako „kakabus“. 

Kategória
Psyché
25.10.2023
Čítať ďalej→

Lepia sa na nás energie iných ľudí?

Určite ste už v nejakých ezoterických kruhoch počuli, že sa na vás môžu nalepiť energie iných ľudí. Možno ste aj uverili tomu, že keď sa cítite po nejakom stretnutí unavení, môže za to tá osoba. Ja mám na to trošku iný vhľad a vysvetlenie. Lepí sa to na nás alebo nám skutočne iba lepí?

Kategória
Psyché
25.4.2023
Čítať ďalej→

Učím sa od najlepších
odovzdávam to najlepšie

Akreditovaný terapeut metódy Cesta
Conscious company ltd., UK
Inštruktor jogy 1. kvalifikačného stupňa
Európska jogová akadémia, SR
Terapeut tradičnej čínskej medicíny
Akadémia tradičnej čínskej medicíny
Plant-based nutrition certificate program graduate
T. Colin Campbell Center for Nutrition Studies, eCornell, USA
Môj hlad po poznaní je neutíchajúci. Okrem vyššie uvedených certifikovaných programov som absolvovala stovky kurzov v oblasti seba rozvoja a zdravia. A stále absolvujem. V minulosti som tiež pracovala vo farmaceutickom priemysle, kde som mala možnosť vzdelávať sa u viacerých uznávaných lekárov v oblasti gynekológie, urológie, imunológie a dermatológie. Svoje poznatky som následne odovzdávala na mnohých konferenciach a prednáškach pre odbornú verejnosť.
Systemické konštelácie
Počatie a gravidita v čínskej medicíne
Nutričné poradenstvo a výživa
Tantra a zdravá sexualiita
Telové odzbrojovanie
Master lover online course
Self cervix, Being a lover
Kurzy Yoni masáž, Lingam masáž, Yoni vajíčko
Kurzy Ženská ejakulácia, Ženský orgazmus, Bondage, Vaginálne mapovanie a odzbrojovanie
Trauma release
Zdravé varenie - Makrobiotika, vegánska, vegetariánska a raw strava, strava podľa 5 elementov
Alternatívne smery - homeopatia, ajurvéda, meditácie, fytoterapia, naturopatia, očistné metódy, smiechoterapia, muzikoterapia
Masážne terapie - Reflexná terapia, su-jok terapia, shiatsu
Biológia ľudského tela a anatómia
Ženské semináre
Pobyt v tme
Mindfullness, Osho meditácie
Samovzdelávanie