Vnútorný muž, vnútorná žena

Každý z nás máme v sebe opačnú polaritu. My ženy, tú mužskú (animus), vy muži, tú ženskú (anima). Tieto naše polarity sú prejavom nášho podvedomia, a preto to, v akom kontakte sme s našim “posvätím” a ako veľmi sa držíme starých zranení a vzorcov, vyjadruje aj level integrity vnútorného muža a vnútornej ženy. Neintegrovaný animus a anima sa budú správať ako pubertiaci, prípadne ako veľmi nevedomí nezralí dospelí jedinci.

“Žene v patriarchálnej spoločnosti sa ponúka dvojitá hra. Žiada sa po nej, aby bola jemná, súcitná, poddajná a poslušná, avšak tieto vlastnosti nie sú zároveň dostatočne oceňované v spoločnosti, ktorá hodnotí iba to, čo je silné, schopné sa presadiť a zvíťaziť. Keď žena poprie mužskú časť svojej osobnosti a rozvinie svoje ženstvo, cíti sa nepatrične, pretože okolie neuznáva jej hodnotu. Keď naopak poprie svoje ženstvo, predstavuje obraz sily, ktorý v nej drtí všetko ženské, ukryté v hĺbke a ona ma z ostatných žien strach. Vedie to k tomu, že sa nevie dostatočne oceniť, pretože zradila sama seba.” G. Corneau

Každý z nás máme v sebe opačnú polaritu. My ženy, tú mužskú (animus), vy muži, tú ženskú (anima). Tieto naše polarity sú prejavom nášho podvedomia, a preto to, v akom kontakte sme s našim “posvätím” a ako veľmi sa držíme starých zranení a vzorcov, vyjadruje aj level integrity vnútorného muža a vnútornej ženy. Neintegrovaný animus a anima sa budú správať ako pubertiaci, prípadne ako veľmi nevedomí nezralí dospelí jedinci.

Čo to znamená?

Že muž, ktorý neprijal svoju vnútornú ženu, bude buď od svojich pocitov a emócii odpojený, bude chladný a odtiahnutý. Alebo bude naopak precitlivený, iracionálny, ustrašený, náladový, sťažujúci sa a bez vlastnej hodnoty.

Žena, ktorá je v odpore či boji so svojim vnútorným mužom, bude mať potrebu všetko kontrolovať, bude striktne tlačiť na pravidla, bude prehnane zodpovedná. Zároveň môže byť rigidná, manipulujúca, agresívna, materiálne založená a mať potrebu všetko vedieť.

Veľmi často sa stretávam s tým, že:

·      prídu ženy na seminár, pretože sa cítia v silnej mužskej energii

·      klientky mi rozprávajú o svojich manželoch, ako sú bezcitní a odťažitý

·      ženy majú pod kontrolou nie len seba, ale aj cele okolie

·      ženy (no aj muži) sú uväznené v roli obete ci manipulátorky

Dá sa s tým pracovať

V minulosti som bola kritizovaná svojim okolím za moju mužskú energiu. Nebola prijímaná, práve naopak, odsudzovaná. Ľudia sa jej dokonca báli a mne z toho bolo samozrejme veľmi smutno. Dnes sa im nečudujem a úplne rozumiem, prečo to tak mali…. Jednak môj animus nebol mnou samotnou integrovaný, takže sa prejavoval v excesoch, ako u mnohých dnes. No jednak som im zrkadlila ich vlastné neprijatie.

Po rokoch práce na sebe je to úplne ináč. Nie že sa toho prestali báť, no zároveň to začali na mne obdivovať, či kvôli tomu ma vyhľadávať. Pretože prijatie vnútorného muža mi prinieslo úžasné kvality - schopnosť ísť za svojim cieľom, rozhodnosť, priamosť, jasnosť, schopnosť vnímať realitu, vnútornú silu či schopnosť povedať nie, keď to tak cítim.  A tí, ktorí sa toho stále boja..?! To už nie je o mne, no o ich vlastnom vnútornom svete.

Iba plne integrovaný vnútorný muž a žena nám môžu priniesť skutočnú múdrosť. V opačnom prípade sa stávajú našim tieňom, ktorý projektujeme do svojich najbližších formou obviňovania, hodnotenia, posudzovania a tlaku. Na základe nich si vyberáme aj svojich partnerov, ktorí sa spätne stávajú zrkadlom nášho vnútra.  

Poznáte symbol Jin a Jang?

Každý Jin ma v sebe bodku Jangu a každý Jang ma v sebe bodku Jinu. Bez toho by neboli komplexné. Neodsudzujte v sebe opačnú polaritu, učte sa s ňou pracovať, žiť a hlavne ju integrovať.  Ak neviete ako, sú tu pre vás pomocnici…

Ďalšie články v kategórii

Psyché

(Ne)Tvárme sa tak kyslo

Určite ste sa už stretli s tým, že sa na vás ľudia vrhali s otázkami: „Čo ti je? Prečo sa tak tváriš? Stalo sa ti niečo?“ A väčšinou k tomu stačí úplne máličko, len sa neusmiať. Na záujme o ľudí, na ktorých nám záleží, nie je samozrejme nič zlé. Ak sa však z toho stáva hodnotenie, nie je to už o láske, no o tom, ako (ne)komfortne nám samým v tom je. U nás doma bol takýto človek označovaný ako „kakabus“. 

Kategória
Psyché
25.10.2023
Čítať ďalej→

Lepia sa na nás energie iných ľudí?

Určite ste už v nejakých ezoterických kruhoch počuli, že sa na vás môžu nalepiť energie iných ľudí. Možno ste aj uverili tomu, že keď sa cítite po nejakom stretnutí unavení, môže za to tá osoba. Ja mám na to trošku iný vhľad a vysvetlenie. Lepí sa to na nás alebo nám skutočne iba lepí?

Kategória
Psyché
25.4.2023
Čítať ďalej→

Učím sa od najlepších
odovzdávam to najlepšie

Akreditovaný terapeut metódy Cesta
Conscious company ltd., UK
Inštruktor jogy 1. kvalifikačného stupňa
Európska jogová akadémia, SR
Terapeut tradičnej čínskej medicíny
Akadémia tradičnej čínskej medicíny
Plant-based nutrition certificate program graduate
T. Colin Campbell Center for Nutrition Studies, eCornell, USA
Môj hlad po poznaní je neutíchajúci. Okrem vyššie uvedených certifikovaných programov som absolvovala stovky kurzov v oblasti seba rozvoja a zdravia. A stále absolvujem. V minulosti som tiež pracovala vo farmaceutickom priemysle, kde som mala možnosť vzdelávať sa u viacerých uznávaných lekárov v oblasti gynekológie, urológie, imunológie a dermatológie. Svoje poznatky som následne odovzdávala na mnohých konferenciach a prednáškach pre odbornú verejnosť.
Systemické konštelácie
Počatie a gravidita v čínskej medicíne
Nutričné poradenstvo a výživa
Tantra a zdravá sexualiita
Telové odzbrojovanie
Master lover online course
Self cervix, Being a lover
Kurzy Yoni masáž, Lingam masáž, Yoni vajíčko
Kurzy Ženská ejakulácia, Ženský orgazmus, Bondage, Vaginálne mapovanie a odzbrojovanie
Trauma release
Zdravé varenie - Makrobiotika, vegánska, vegetariánska a raw strava, strava podľa 5 elementov
Alternatívne smery - homeopatia, ajurvéda, meditácie, fytoterapia, naturopatia, očistné metódy, smiechoterapia, muzikoterapia
Masážne terapie - Reflexná terapia, su-jok terapia, shiatsu
Biológia ľudského tela a anatómia
Ženské semináre
Pobyt v tme
Mindfullness, Osho meditácie
Samovzdelávanie