Vedomie neznamená vážnosť

Častokrát sa stretáva s tým, že ľudia, ktorí sa začnú prebúdzať zo svojho nevedomia a objavujú vedomý svet, veľmi zvážnejú. Akoby sa múdrosť a vedomie bili s humorom a ľahkosťou. Stráca sa aj uzemnenosť, na všetko treba odpovedať veľmi seriózne, čo najviac tajomne a ezotericky, ideálne tak, že vám ani nikto nerozumie. Ja to vidím úplne ináč, no možno som šibnutá.

Častokrát sa stretávam s tým, že ľudia, ktorí sa začnú prebúdzať zo svojho nevedomia a objavujú vedomý svet, veľmi zvážnejú. Akoby sa múdrosť a vedomie bili s humorom a ľahkosťou. Stráca sa aj uzemnenosť, na všetko treba odpovedať veľmi seriózne, čo najviac tajomne a ezotericky, ideálne tak, že vám ani nikto nerozumie. Ja to vidím úplne ináč, no možno som šibnutá (teda asi nie možno )...

Humor a ľahkosť sú pre mňa kvality, bez ktorých si neviem predstaviť deň (to by vám mohli moji blízki rozprávať ). Ešte aj keď som s onkologickými pacientami, ktorí majú posledné týždne života pred sebou, náš rozhovor je vždy úsmevný.  Jasné, že aj ja bývam vážna niekedy, no ak je to možné, tak hľadám radosť a humor všade, kde sa dá.  Začínam vždy od seba, najlepšie vtipy vznikajú vždy na moju osobu a potom sťahujem do toho ostatných... a áno, častokrát býva môj humor špecifický, trochu uštipačný, no to na mne ľudia milujú. Prečo to robím? Jednak mi je to úplne prirodzené, celý život som bola taká... druhak mi to dáva v živote ľahkosť, spontánnosť, divokosť... no a po tretie, je to najlepšia cesta k tehličkám na bruchu (ikeď zjavne sa podľa toho stále málo smejem). Aj keď ste vedomí, môžete sa smiať. Aj keď ste vedomí, môžete sa zabávať a hrať. Dokonca môžete byť aj uzemnení, pevne stáť nohami na zemi, môžete žiť v hmote. V časoch ako sú teraz mi to príde až ako nutnosť! Prinesme si humor späť do života! Takžeeee, čo môže urobiť:

  • spomeň si na aktivity, ktoré si robil ako dieťa, keď si sa jašil, bláznil
  • výskúšaj si niečo z toho zažívať teraz v dospelosti a uži si to na maximum!!!
  • začni hľadať v svojom živote ľahkosť (ak si nevieš poradiť, rada ti pomôžem)
  • púšťaj si veselú hudbu, spievaj si, tancuj
  • rob veci, ktoré ti prinášajú do života radosť
  • prečítaj si denne minimálne toľko pozitívnych správ, koľko si si v ten deň prečítal negatívnych - ideálne, ak ich bude ešte viac
  • namiesto drámy si skús pozrieť prízemnú komediu, ja sa napr. veľmi rada vraciam k seriálu Priatelia
  • obklopuj sa ľuďmi, s ktorými sa veľa smeješ

Ďalšie články v kategórii

Psyché

Rozvod či rozchod neznamená zlyhanie

Rozchod alebo rozvod neznamená zlyhanie! Častokrát je to ale v spoločnosti a nami tak vnímané... Ja keď som sa rozvádzala, v rodine znela veta: "Toto je naša karma, čo sme komu urobili?" Kamarátka mi zas vravela: "Ako je možné, že ty sa rozvádzaš, veď si terapeutka." Ja som to však videla ináč.

Kategória
Psyché
13.9.2021
Čítať ďalej→

Akú pripútanosť máš ty?

Pripútanosť. Absolútne všetko, pri čom pri predstave, že to navždy stratíme, sa nám vynára emócia. Všetko, v čom nemáme voľnosť a plynutie. Všetko, v čom nemáme dôveru, že nech sa to udeje akokoľvek, bude to to najlepšie pre nás. Všetko to, s čím vedome či nevedome bojujeme, čomu sa vzpierame. Všetko to, na čom sme fyzicky či emocionálne závislí. Môžeme ju tiež nazvať závislosťou alebo lipnutím. Ktorá je ta tvoja?

Kategória
Psyché
11.8.2021
Čítať ďalej→

Učím sa od najlepších
odovzdávam to najlepšie

Akreditovaný terapeut metódy Cesta
Conscious company ltd., UK
Inštruktor jogy 1. kvalifikačného stupňa
Európska jogová akadémia, SR
Terapeut tradičnej čínskej medicíny
Akadémia tradičnej čínskej medicíny
Plant-based nutrition certificate program graduate
T. Colin Campbell Center for Nutrition Studies, eCornell, USA
Môj hlad po poznaní je neutíchajúci. Okrem vyššie uvedených certifikovaných programov som absolvovala stovky kurzov v oblasti seba rozvoja a zdravia. A stále absolvujem. V minulosti som tiež pracovala vo farmaceutickom priemysle, kde som mala možnosť vzdelávať sa u viacerých uznávaných lekárov v oblasti gynekológie, urológie, imunológie a dermatológie. Svoje poznatky som následne odovzdávala na mnohých konferenciach a prednáškach pre odbornú verejnosť.
Systemické konštelácie
Počatie a gravidita v čínskej medicíne
Nutričné poradenstvo a výživa
Tantra a zdravá sexualiita
Telové odzbrojovanie
Master lover online course
Self cervix, Being a lover
Kurzy Yoni masáž, Lingam masáž, Yoni vajíčko
Kurzy Ženská ejakulácia, Ženský orgazmus, Bondage, Vaginálne mapovanie a odzbrojovanie
Trauma release
Zdravé varenie - Makrobiotika, vegánska, vegetariánska a raw strava, strava podľa 5 elementov
Alternatívne smery - homeopatia, ajurvéda, meditácie, fytoterapia, naturopatia, očistné metódy, smiechoterapia, muzikoterapia
Masážne terapie - Reflexná terapia, su-jok terapia, shiatsu
Biológia ľudského tela a anatómia
Ženské semináre
Pobyt v tme
Mindfullness, Osho meditácie
Samovzdelávanie