Temnota duše

Koľkokrát v živote si môžeme zažiť dno? Koľkokrát v živote si môžeme zažiť temnotu? Koľkokrát si môžeme zazit Fénixa? Myslíte, že existuje nejaká hranica? Ja myslím, že nie. 

Koľkokrát v živote si môžeme zažiť dno? Koľkokrát v živote si môžeme zažiť temnotu? Koľkokrát si môžeme zazit Fénixa? Myslíte, že existuje nejaká hranica? Ja myslím, že nie.


Liečenie (fyzické, duševné, emocionálne..) nikdy nie je lineárne. Chceli by sme to tak, no nie je. Každé liečenie má svoje "dole a hore". A aj keď si už hore, zas môžeš padnúť dole. Kedykoľvek.Nastúpime na cestu zmeny a veríme, že tú tmu, si už nebudeme musieť zažiť. Že už sme dospeli do štádia, kde bude iba svetlo. Veľa šťastia s takýmto nastavením. Podľa mňa nefunguje a pri tom páde si takto ešte aj dobre natlčiete papuľku.


Veľakrát sa s tým stretávam aj u žien na mojich. Otvorí sa pandorina skrinka a puf... trieska im to do očí zo všade... Príde deň, keď eufória sa nachvíľu zas vytratí a žena sa cíti depresívna, úzkostná, nenaplnená, stratená... Znamená to, že urobila niečo zlé? Znamená to, že jej práca na sebe nemá zmysel? NIEEEE! Znamená to len, že si zažíva svoje "dole" v procese liečenia. A ver, ty kto to čítaš, ak to tak máš aj ty, že NIE SI V TOM SAM/A.

Jedna z mojich učiteliek nedávno povedala, že sú ľudia, ktorí sú prehnane radostní. Ako môže byť niekto prehnane radostný, si asi poviete?! No, môže. Keď je to človek, ktorý si nedovoľuje práve svoje "dole", svoj žiaľ, smútok, bolesť, strach, hnev, odpor... ktorý za tým úsmevom všetku tú temnotu skrýva... je naozaj potom radostný? Alebo je to cele pretvárka, faloš, povrchnosť?


Ak sme v spojení so svojím telom, ak žijeme pravdu, ak sme na ceste sebaspoznávania, sebareflexie, sebarozvoja, zažívame si také svoje malé "dole" často. Prichádzajú a odchádzajú, väčšinou dlho nezostávajú. No a potom prichadzaju "dole", ktoré ja (a iní veľmi múdri ľudia) nazývam temná noc duše. Alebo Fénix. Ked nespávaš, neješ, nechodíš, nevidíš, neexistuješ... keď sa z teba stáva popol. Keď sa v tebe spáli všetko a tá posledná iskra zhasne. Keď sa jeden život v živote skončí a teba čaká nový... len ešte nie si pripravená ho žiť.

Ja som si prechadzala svojim piatym fenixom poslednú jeseň. Moje vedomie verilo, že znova povstane. No telo sa cítilo úplne ináč. A nakoniec moje telo z popola naozaj povstalo. A kráča pevnejšie ako predtým. Uvedomujúc si ešte viac svoju formu, svoju silu. Zároveň v ešte väčšej pokore k svojej minulosti a tomu, čo vyformovalo jeho prítomnosť. Kráča v ešte väčšom rešpekte voči sebe samej. Premenilo bolesť na novú múdrosť. Pripravené opäť lietať tam, kam potrebuje.


Temnota, ďakujem ti, že mi prinášaš vždy viac a viac svetla do života. Si pre mňa veľmi dôležitá.

Vítajte svoje temnoty. Prinášajú svetlo do nášho života.

Ďalšie články v kategórii

Psyché

Ako sa spojiť sama so sebou

Častokrát hľadáme zbytočne veľmi komplikované spôsoby dosiahnutia úplne základných vecí. A tak je to aj pri spájaní sa so svojím telom. Vnútorná žena, vnútorný muž, silové zviera, bohyňa, bojovník... hľadáme archetypy, hľadáme nehmatateľné a pritom úplne zabúdame na základy. A na nich to celé stojí. 

Kategória
Psyché
28.5.2024
Čítať ďalej→

Finančná hojnosť

Dnes už je ťažké nájsť terapeuta, ktorý vám nesľúbi, že ak absolvujete jeho program, budete bohatí. Niekde sa však asi chyba stala, keďže tu tých ezoterických milionárov stále nevidím. Opať by som vám rada dala krátky návod, ako to vidím ja. 

Kategória
Psyché
28.5.2024
Čítať ďalej→

Učím sa od najlepších
odovzdávam to najlepšie

Akreditovaný terapeut metódy Cesta
Conscious company ltd., UK
Inštruktor jogy 1. kvalifikačného stupňa
Európska jogová akadémia, SR
Terapeut tradičnej čínskej medicíny
Akadémia tradičnej čínskej medicíny
Plant-based nutrition certificate program graduate
T. Colin Campbell Center for Nutrition Studies, eCornell, USA
Môj hlad po poznaní je neutíchajúci. Okrem vyššie uvedených certifikovaných programov som absolvovala stovky kurzov v oblasti seba rozvoja a zdravia. A stále absolvujem. V minulosti som tiež pracovala vo farmaceutickom priemysle, kde som mala možnosť vzdelávať sa u viacerých uznávaných lekárov v oblasti gynekológie, urológie, imunológie a dermatológie. Svoje poznatky som následne odovzdávala na mnohých konferenciach a prednáškach pre odbornú verejnosť.
Systemické konštelácie
Počatie a gravidita v čínskej medicíne
Nutričné poradenstvo a výživa
Tantra a zdravá sexualiita
Telové odzbrojovanie
Master lover online course
Self cervix, Being a lover
Kurzy Yoni masáž, Lingam masáž, Yoni vajíčko
Kurzy Ženská ejakulácia, Ženský orgazmus, Bondage, Vaginálne mapovanie a odzbrojovanie
Trauma release
Zdravé varenie - Makrobiotika, vegánska, vegetariánska a raw strava, strava podľa 5 elementov
Alternatívne smery - homeopatia, ajurvéda, meditácie, fytoterapia, naturopatia, očistné metódy, smiechoterapia, muzikoterapia
Masážne terapie - Reflexná terapia, su-jok terapia, shiatsu
Biológia ľudského tela a anatómia
Ženské semináre
Pobyt v tme
Mindfullness, Osho meditácie
Samovzdelávanie