Rozvod či rozchod neznamená zlyhanie

Rozchod alebo rozvod neznamená zlyhanie! Častokrát je to ale v spoločnosti a nami tak vnímané... Ja keď som sa rozvádzala, v rodine znela veta: "Toto je naša karma, čo sme komu urobili?" Kamarátka mi zas vravela: "Ako je možné, že ty sa rozvádzaš, veď si terapeutka." Ja som to však videla ináč.

Rozchod alebo rozvod neznamená zlyhanie! Častokrát je to ale v spoločnosti a nami tak vnímané... Ja keď som sa rozvádzala, v rodine znela veta: "Toto je naša karma, čo sme komu urobili?". Kamarátka mi zas vravela: "Ako je možné, že ty sa rozvádzaš, veď si terapeutka." Ja som to však videla ináč.

Vo svojej terapeutickej praxi sa s tým stretávam u klientov často.. nesú v sebe roky starý pocit viny a pocit zlyhania. "Zlyhal som ako manžel, zlyhala som ako milenka, zlyhala som ako partnerka..." a verte či nie, to je ešte ten lepší prípad... častokrát totižto kvôli týmto pocitom v tých vzťahoch naďalej zotrvávame, sme jeden pre druhého toxickými, mame milencov, milenky, uťahujeme sa do svojej ulity a žijeme ako dve mrtvoly vedľa seba... lebo, čo si o tom pomyslí okolie? čo si o tom pomyslia moji rodičia? Čo si o tom pomyslí ktokoľvek.... V tom momente môžete všetkým tým ľuďom ukázať pomyslený stredný prst (alebo aj skutočný )...

Po prvé, nie je to nikoho iného život, než váš! Tak si s nim robte čo chcete...

Po druhé, fakt si myslíte, že je lepšie v tej toxicite zostávať len preto, že vaše ego si myslí, že ste zlyhali?

Rozchod či rozvod neznamená zlyhanie! Čo teda môže ale predstavovať?

  • rozhodnutie nežiť v toxickom vzťahu
  • rozhodnutie, že chcem kráčať ďalej
  • rozhodnutie počúvať svoje srdce
  • poznanie, že všetko sme si už odovzdali
  • rozhodnutie žiť šťastne
  • ukončenie jednej etapy nášho života, za ktorú sme vďační
  • pochopenie, že v tejto úrovni vedomia ďalej nevieme spolu fungovať, ubližujeme si a potrebujeme to opustiť
  • alebo len že na tých rukách už nie sú fajky ale krížiky....

A áno, možno niekedy naše rozhodnutie nie je úplne vedomé a riadi ho nejaká iná forma nášho ega (napr. sa bojíme intimity), no stále to neznamená, že sme zlyhali!Keď sa ukončí spolupráca vo firme alebo sa prestaneme s niekym stretávať, s kým sme predtým boli priateľmi, za zlyhanie sa to nepovažuje... ale z nejakého dôvodu v partnerskom vzťahu áno takže poďme začať prvým krokom, že my sami uveríme tomu, že máme všetko právo ukončiť náš partnerský vzťah kedykoľvek to tak budeme cítiť! či sme manželia, milenci, či sú tam deti, či máme spoločné majetky, či sa to páči mojej mame alebo nie....

Ďalšie články v kategórii

Psyché

Odpustenie

Odpustenie je kľúčová esencia v živote každého človeka. No vedieť odpustiť je dnes doslova umenie. Odpustením prepúšťame z tela niečo, čo nám už neslúži a čo je pre nás toxické. Odpustením prijímame život a ľudí v ňom. Ako môžeme odpustiť sami sebe a ako odpustiť ľuďom okolo nás? Súvisí odpustenie so sebaláskou? Odpovede nájdete v rozhovore so mnou. 

Kategória
Psyché
15.12.2021
Čítať ďalej→

Kto som?

V desiatich krátkych bodoch pre vás zhrnuté – Kto som. Idea prišla od mojho milovaného časopisu Vitalita, no môže slúžiť pre vás, ktorí ste na mojej stránke noví (aj starí :)). Spoznajte trošku, ku komu vás to pritiahlo.

Kategória
Psyché
11.8.2021
Čítať ďalej→

Učím sa od najlepších
odovzdávam to najlepšie

Akreditovaný terapeut metódy Cesta
Conscious company ltd., UK
Inštruktor jogy 1. kvalifikačného stupňa
Európska jogová akadémia, SR
Terapeut tradičnej čínskej medicíny
Akadémia tradičnej čínskej medicíny
Plant-based nutrition certificate program graduate
T. Colin Campbell Center for Nutrition Studies, eCornell, USA
Môj hlad po poznaní je neutíchajúci. Okrem vyššie uvedených certifikovaných programov som absolvovala stovky kurzov v oblasti seba rozvoja a zdravia. A stále absolvujem. V minulosti som tiež pracovala vo farmaceutickom priemysle, kde som mala možnosť vzdelávať sa u viacerých uznávaných lekárov v oblasti gynekológie, urológie, imunológie a dermatológie. Svoje poznatky som následne odovzdávala na mnohých konferenciach a prednáškach pre odbornú verejnosť.
Systemické konštelácie
Počatie a gravidita v čínskej medicíne
Nutričné poradenstvo a výživa
Tantra a zdravá sexualiita
Telové odzbrojovanie
Master lover online course
Self cervix, Being a lover
Kurzy Yoni masáž, Lingam masáž, Yoni vajíčko
Kurzy Ženská ejakulácia, Ženský orgazmus, Bondage, Vaginálne mapovanie a odzbrojovanie
Trauma release
Zdravé varenie - Makrobiotika, vegánska, vegetariánska a raw strava, strava podľa 5 elementov
Alternatívne smery - homeopatia, ajurvéda, meditácie, fytoterapia, naturopatia, očistné metódy, smiechoterapia, muzikoterapia
Masážne terapie - Reflexná terapia, su-jok terapia, shiatsu
Biológia ľudského tela a anatómia
Ženské semináre
Pobyt v tme
Mindfullness, Osho meditácie
Samovzdelávanie