Výživa

V zdravom tele zdravý duch. No a kde inde začať, keď chceme mať zdravé telo, než pri správnej výžive. Mne zdravá strava to moje zachránila. Je veľmi dôležité, aké potraviny konzumujeme, nakoľko z nich čerpáme najdôležitejšie látky pre náš organizmus. Výživových smerov a názorov je veľa, ja vám poskytnem celostný pohľad.

Čo na tanieri, to vo vnútri

„Nech je jedlo vašim liekom a liek vašim jedlom.“ Až keď som zažila liečivú silu stravy na vlastnom tele, pochopila som, koľko múdrosti sa v tejto vete ukrýva. Hippokratov výrok ma sprevádza už niekoľko rokov a viem, že bude až do konca života. Keď som so zdravou stravou začínala, myslela som si, aké to bude ťažké. Realita je úplne iná. Zdravá strava chutí výborne, ušetrí vám peniaze aj čas a hlavne má liečivú silu. Veľa ľudí si myslí, že sa stravuje zdravo. Málokedy je to však pravda. Spoznajte liečivú silu zdravej stravy na vlastnom tele, naučte sa ako svoje telo nezaťažovať, ale naopak vyživovať. Zdravá strava mi zmenila život! Môže aj vám, rozhodnutie je na vás.

Ilustrácia znázorňujúca pestrú stravu a zdravú výživu

Referencie

Mon, ani 1000 slov vďaky nemôže sprostredkovať tú obrovskú vďačnosť, úctu a lásku, ktorú voči tebe cítim. Bol to s tebou úžasný zážitok a v mojich očiach si sa stala Bohyňou, Vedmou, Kráľovnou, ktorú chcem nasledovať. Z celého srdca ti ďakujem, z celej svojej duše ti ďakujem, celým svojim telom ti ďakujem. ZACHRÁNILA SI MA. ZACHRÁNILA SI MOJE JA, len vďaka tebe sa mi podarilo aspoň na chvíločku si zažiť, aké to je nebyť tým, o kom sa stále snažím seba presvedčiť že som, ale naozaj byť sama sebou - byť ŽENOU - zraniteľnou, ubolenou, slabou, ale MILOVANOU. Odporúčam zažiť si toto dobrodružstvo s tebou každej žene, ktorá hľadá cestu k sebe samej, ktorá sa chce zbaviť toho, čo jej neslúži a začať konečne ŽIŤ láskou a radosťou naplnený a vedomý život.‍

Gabi M.

Z celého srdca by som sa Ti chcela Monika poďakovať, že som mala možnosť zažiť úplne niečo iné, nepoznané. Preniesla som sa do raja, kde sa o teba s láskou stará tím úžasných ľudí, kde zabudneš na všetky starosti, na plynutie času a necháš sa iba unášať. Najviac by som však chcela vyzdvihnúť organizáciu pobytu. Keď Vám organizuje pobyt terapeutka, tak si môžete byť istí, že to bude skvelé a nebudú Vás čakať žiadne nepríjemné prekvapenia. Monika sa postarala o víza, dopravu, preklady v prípade, že neviete po anglicky, tlmočila každú našu požiadavku a v neposlednom rade, bola tam ako terapeut každý večer pre nás. A to si myslím, že nie je úplne bežné v rámci iných pobytov. Takéto pobyty by mal povinne absolvovať každý z nás.

Evka

Na ajurvédsky pobyt s Monikou som išla s obavami. Nevedela som anglicky, nikdy som neletela z Viedne, nikoho som nepoznala, mala som značnú nadváhu, jogu som skúšala iba pár krát. No niečo ma k Monike silne ťahalo. Bola som vystresovaná a vyhorená. Srí Lanka ma zmenila! To, čo som tam zanechala, boli moje strachy a pochybnosti o sebe. Vrátila som sa ako vymenená. Jednou nohou som stále tam, ale teraz žijem konečne môj život. Zmena stravy, myslenia, vyživenia do poslednej bunky môjho tela, mi dáva silu a radosť do každého ďalšieho dňa. Monika, chcem ti poďakovať za to čo robíš pre všetkých a hlavne, že meníš životy ľuďom k lepšiemu.

Hanka

Srí Lanka ma lákala už dlho. Spojiť svoj sen a dôveru v osobu, ktorá mi v živote toľko pomohla (Monika) a posunula ma ďalej... bolo rozhodnuté! Ten pokoj na duši, dôvera v lekárov, ako aj terapeutov je neopísateľný. Procedúry, maséri, personál, strava, oceán, výlety... sama neviem, čo z toho bolo najlepšie. Monika nám na pobyte pripravila niekoľko prekvapení. V živote ich už ako dospelí nemáme veľa. Nie takých, aké sme zažívali ako malé deti. Keď mieriš počas výletu na jedno miesto a očami vidíš iné, rozmýšľaš nad tým, čo to je a ako tam ľudia žijú... vzápätí prekvapenie - ideme tam! Toľko nečakanej radostí a návrat do detských čias. Najväčšie ďakujem však patrí Tebe Moni! Ďakujem za príležitosť, ďakujem, že si do toho išla, zobrala nás na Srí Lanku, premenila naše sny na realitu a bola tam pre nás. Priala by som si, aby toto mohol zažiť každý človek na zemi a najmä ženy. Ďakujem, nikdy nezabudnem a verím, že moje cesty na Srí Lanku sa budú ešte opakovať.

Zuzka

Nikdy som nesnívala o Srí Lanke a predsa sa stala snom. Moje obavy, že neviem vôbec po anglicky pominuli veľmi rýchlo, nakoľko Monika bola v tomto smere obrovskou oporou. Pobyt som si užívala od prvého momentu. Nádherné prostredie, veľmi milí ľudia. Úžasné masáže, joga, strava na mieru - to je očista tela. Ale mne dala Srí Lanka viac než to. Dala mi sebalásku, duchovnú očistu a priateľov - a to je najviac. Stale z pobytu čerpám a verím, že ešte dlho budem.

Maťka

Po knižke som už chvíľu poškulovala, lebo Moniku poznám hlavne z časopisu Vitalita, ktorý milujem. Nakoniec som neodolala, knihu si kúpila a zhltla na jedno posedenie. Autorke skladám poklonu, že bola ochotná sa takto otvoriť, aby nám ostatným ukázala, že sa to da. Páčilo sa mi, koľko z knihy sálalo lásky a pochopenia. Knižku mám po ruke v kuchyni a po troškách si varím zatiaľ aspoň jednoduché, ale zdravé a výžiivné raňajky.

Martina V.

Najnovšie o strave

Káva - piť či nepiť?

Káva je v dnešných dňoch používaná ako hlavný stimulačný prostriedok. Kedysi to tak ale vôbec nebolo. Pila sa ako delikatesa, ako niečo veľmi výnimočné. Ľudia si skôr užívali jej chuť a vôňu, než jej povzbudivý účinok. A keďže jej negatíva výrazne predchádzajú jej pozitíva, odporúčam sa k týmto starým zvykom rozhodne vrátiť.

Kategória
Strava
14.3.2023
Čítať ďalej→
Kliknutím na “Beriem na vedomie” súhlasíte s ukladaním cookies vo vašom zariadení za účelom skvalitňovania tejto stránky a zážitku počas jej používania.