Telo

Veľa ľudí je od svojho tela odpojených. Nedovoľujú si cítiť svoje emócie, utekajú k myšlienkam a predstavám a väčšinu svojho dňa trávia v svojej hlave. Telová terapia nám pomáha vraciať sa späť k telu, vytvárať si k nemu opätovne pozitívny vzťah a učí nás, ako veľmi je naše telo dôležité.

Z hlavy späť do tela

Telová terapia je terapia, ktorá ako už hovorí samotný názov pracuje s fyzickým telom. Nie je založená na práci s mysľou, práve naopak. Terapia s telom môže zahŕňať dotyky, prácu s dychom či prácu s energiou, v závislostí od toho, aká konkrétna terapia sa používa. Telová terapia je vynikajúca metóda pre „mysľových“ ľudí. Nie je pri nej vôbec dôležitý príbeh, dôležité je to, čo sa deje v tele a s telom. Väčšina z nás sa snaží najprv všetko pochopiť, dať tomu štruktúru, dať tomu rámec. Hlava sa tak nemôže zastaviť a je pre nás ťažké rozlíšiť, či nám dáva odpoveď naše zranené ego alebo je to naša skutočná pravda. Pri telovej terapii sa hlava dokáže vypnúť a myšlienky ukludniť. Vďaka tomu sa klient dostáva do prítomnosti a do skutočných pocitov v sebe samom. A potom to môže uchopiť aj hlava. V našom tele sa ukrývajú všetky odpovede a preto je veľmi dôležité na tomto mieste aj hľadať.

Neviete kde začať? Dohodnite si

Rozhovor s terapeutkou

Usmiata jogínka Monika Hodásová v jogovom zásede

Tento rozhovor je vstupným rozhovorom pre akúkoľvek terapiu so mnou. Počas neho sa pozrieme na vaše problémy celistvo (telo, duša, duch), aby sme mohli odhaliť ich skutočnú príčinu a následne navrhnúť riešenie na ich odstránenie.

pre všetkých, ktorí

  • sa cítia stratení v živote
  • hľadajú príčinu svojich zranení
  • majú fyzické či duševné problémy
  • trpia úzkosťami či depresiami
  • chcú pracovať na sebarozvoji
Kliknutím na “Beriem na vedomie” súhlasíte s ukladaním cookies vo vašom zariadení za účelom skvalitňovania tejto stránky a zážitku počas jej používania.