Pohyb

Joga nie je náboženstvo, ako si mnohí myslia. Joga predstavuje spojenie. Spojenie indivídua s celkom, vnútro s vonkajším svetom, telo s dušou, no aj spojenie našich časti do jednej esencie. Joga ma naučila zastaviť sa, spomaliť a začať vnímať svoje telo. Naučila ma byť prítomnou, byť tu a teraz. Môže aj vás.

Rozdúchajme v sebe oheň

Čo by sa stalo, keby sa vo vašom tele prestalo všetko hýbať? Zomriete. Respektíve vtedy už ste mŕtvi. Takže je logické, že keď telu neposkytujeme pravidelný pohyb, tiež mu to škodí. Celý proces síce prebieha pomalšie, ale rozhodne na to doplatíte. Môžete si zabezpečiť akúkoľvek výbornú stravu, každý deň meditovať a mať harmonické vzťahy, keď sa nebudete pravidelne hýbať, vždy sa to niekde prejaví. Mňa viedli k športu odmalička a dnes som za to nesmierne vďačná.

Často sa vo svojej praxi stretávam s tým, že ľudia chcú schudnúť, no nie športovať. Túžia mať pevné telo, no sú leniví cvičiť. Radi by boli zdraví, no nevedia si nájsť na seba ani polhodinu. Nie je náhoda, že v posledných rokoch vznikli prístroje, na ktoré keď sa postavíte alebo sa do nich zabalíte, vytrasú z vás tuk a simulujú za vás pohyb. Aké prefíkané! Avšak tieto „sadlo vytriasačky“ vám nenahradia skutočný pravidelný pohyb. Mojou vášnou boli počas môjho života mnohé športy či pohybové aktivity, no dnes je na prvom mieste rozhodne Joga.

Neviete kde začať? Dohodnite si

Rozhovor s terapeutkou

Usmiata jogínka Monika Hodásová v jogovom zásede

Tento rozhovor je vstupným rozhovorom pre akúkoľvek terapiu so mnou. Počas neho sa pozrieme na vaše problémy celistvo (telo, duša, duch), aby sme mohli odhaliť ich skutočnú príčinu a následne navrhnúť riešenie na ich odstránenie.

pre všetkých, ktorí

  • sa cítia stratení v živote
  • hľadajú príčinu svojich zranení
  • majú fyzické či duševné problémy
  • trpia úzkosťami či depresiami
  • chcú pracovať na sebarozvoji
Kliknutím na “Beriem na vedomie” súhlasíte s ukladaním cookies vo vašom zariadení za účelom skvalitňovania tejto stránky a zážitku počas jej používania.