Intimita

To, čo sa žije bežne vo vzťahoch je veľmi ďaleko od toho, čo pre mňa pomenovanie "Zdravá intimita a sexualita" znamená. Vytráca sa zraniteľnosť, otvorenosť, láska, duša. Vedomé milovanie seba a svojho partnera je cesta, po ktorej by sme mali všetci kráčať. Závisí od toho celý náš život. Bez lásky to skrátka nejde.

Za dverami spálne

Dnes je sexualita vnímaná veľmi nezdravo. To, čo sa žije bežne v spálni (či iných miestnostiach) je veľmi ďaleko od toho, čo pre mňa pomenovanie "Zdravá intimita a sexualita" znamená. Sex sa používa ako nástroj na uvoľnenie stresu, tlaku či napätia (prevažne muži), na manipuláciu so svojím partnerom (prevažne ženy), na získanie moci či sily. Ženy sa častokrát milujú s mužmi aj keď nechcú, len aby „bol pokoj“. Muži sa ženú za naplnením určitého cieľu (uspokojenie seba, v lepšom prípade aj uspokojenie svojej partnerky). Vytráca sa skutočná intimita, zraniteľnosť, otvorenosť, láska, duša. Z milovania sa stáva päť minútový zážitok pri zhasnutých svetlách, častokrát s myšlienkami na niečo (niekoho) iné.

Ja učím na seminároch a individuálnych terapiách ľudí, ako milovať svoje telo, ako si ho vážiť. Ako otvorene rozprávať o tom, čo potrebujú, čo cítia. Ako sa starať o svoj intímny poklad nie len na fyzickej úrovni, no aj na energetickej a duševnej. Ukazujem im cestu k vedomému milovaniu, kde neexistuje cieľ a výsledok, kde je iba cesta plná odovzdania a plynutia. Vediem páry k tomu, že milovanie nie je iba o trení dvoch orgánov, že milovanie má oveľa hlbšiu úroveň a že cez vedomú intimitu a sexualitu môžu spolu obrovsky duchovne rásť.

Neviete kde začať? Dohodnite si

Rozhovor s terapeutkou

Usmiata jogínka Monika Hodásová v jogovom zásede

Tento rozhovor je vstupným rozhovorom pre akúkoľvek terapiu so mnou. Počas neho sa pozrieme na vaše problémy celistvo (telo, duša, duch), aby sme mohli odhaliť ich skutočnú príčinu a následne navrhnúť riešenie na ich odstránenie.

pre všetkých, ktorí

  • sa cítia stratení v živote
  • hľadajú príčinu svojich zranení
  • majú fyzické či duševné problémy
  • trpia úzkosťami či depresiami
  • chcú pracovať na sebarozvoji
Kliknutím na “Beriem na vedomie” súhlasíte s ukladaním cookies vo vašom zariadení za účelom skvalitňovania tejto stránky a zážitku počas jej používania.